Artikel bewaren

Je hebt een account nodig om artikelen in je profiel op te slaan

Login of Maak een account aan
Reacties1

Peri-implantaire reiniging: een nieuwe invalshoek

Miran Mir
Miran Mir
Peter Thoolen
Peter Thoolen
Met de toenemende hoeveelheid implantaten die geplaatst worden, introduceren we steeds vaker een potentieel probleem in de mond van de patiënt: peri-implantaire ontstekingen. Het arsenaal aan oplossingen voor dit probleem wordt frequent uitgebreid. Na een korte toelichting over de verschillen tussen gezond peri-implantair weefsel en de twee stadia van peri-implantaire ontstekingen, willen wij aan de hand van casuïstiek ons licht werpen op een alternatieve benadering van van peri-implantaire reiniging.
Premium


    Al abonnee? Log dan in

    Dit artikel is verschenen in TandartsPraktijk nr. 5, 2021.

    1 REACTIE

    1. Prachtig artikel. Informatie en vraagstellingen correct weergegeven.
      Met de implantsafe test wordt getest op de geactiveerde vorm van MMP8 (MatrixMetalloProteonase-8). Dat enzym is beter bekend als Collegenase, afbraak van collageen. Dat wordt in een publicatie aangegevn als aMMP-8.
      Feitelijk moet je Implantsafe al inzetten direct na plaatsen supraconstructie. Immers voordat een peri-implantitis wordt ontdekt moet er sprake zijn van Peri-Mucositis. Dat ontdek je dan bij verhoogde aMMP-8 waarden. Dan volledig een peri-implantair protocol doorvoeren, ter vermijding dat de destructie gaat plaatsvinden.

    Geef uw reactie

    Om te kunnen reageren moet u ingelogd zijn. Heeft u nog geen account, maak dan hieronder een account aan. Lees ook de spelregels.