Artikel bewaren

Je hebt een account nodig om artikelen in je profiel op te slaan

Login of Maak een account aan
Reacties0

X-puzzel #5

Frédérique San Giorgi
Reinier Hoogeveen
Een 47-jarige man zonder relevante medische anamnese meldde zich bij de orthodontist voor het opstellen van een uitgebreid orthodontisch behandelplan.
Premium

Een 47-jarige man zonder relevante medische anamnese meldde zich bij de orthodontist voor het opstellen van een uitgebreid orthodontisch behandelplan. In dit plan moest een keuze gemaakt worden voor extractie 15 of 16. Een solo en een panorama-opname werden naar ons gestuurd voor overleg, met de vraag of aanvullend röntgenonderzoek nodig was. Op de solo (afbeelding 1) van deze regio is een geïmpacteerde 15 zichtbaar. Daarbij bestaat een nauwe relatie met de 14 en 16, waarbij aan de mesiale zijde van de 16 cariës te zien is.

Ter hoogte van de sinus maxillaris is een radio-opaciteit zichtbaar. Deze wordt beter zichtbaar op de panorama-opname die ten behoeve van het orthodontische behandelplan werd vervaardigd (afbeelding 2).

Onze vragen aan u zijn:

  1. Wat is uw diagnose aangaande de radio-opaciteit in de regio 15 ter hoogte van de sinus maxillaris?

2. Zou u aanvullend röntgenonderzoek doen? Zo ja welk?

3. Ziet u op de panorama-opname nog andere interessante zaken?

https://static-content.springer.com/image/art%3A10.1007%2Fs12496-017-0077-8/MediaObjects/12496_2017_77_Fig1_HTML.jpg
Afb. 1 De geïmpacteerde 15.
https://static-content.springer.com/image/art%3A10.1007%2Fs12496-017-0077-8/MediaObjects/12496_2017_77_Fig2_HTML.jpg
Afb. 2 Radio-opaciteit ter hoogte van de sinus maxillaris rechts.
Premium

Wilt u dit artikel lezen?


    Al abonnee? Log dan in

    Dit artikel is verschenen in TandartsPraktijk nr. 5, 2017.

    Geef uw reactie

    Om te kunnen reageren moet u ingelogd zijn. Heeft u nog geen account, maak dan hieronder een account aan. Lees ook de spelregels.