Artikel bewaren

Je hebt een account nodig om artikelen in je profiel op te slaan

Login of Maak een account aan
Reacties0

365/24/7

Frank van Wijck
Na Den Haag is nu ook in Amsterdam een vestiging geopend van Dental365. Patiënten kunnen hier het hele jaar, 24 uur per dag, zeven dagen per week terecht voor acute tandheelkundige zorg. De initiatiefnemers staan open voor samenwerking met het reguliere aanbod in beide steden. En heeft de patiënt geen eigen tandarts, dan krijgt hij een lijstje met samenwerkende praktijkhouders in de stad mee, als aansporing om dit wel te regelen.
Premium

‘Een internationale stad zoals de hofstad mag niet achterblijven als het gaat om spoedeisende zorg, bijbehorende service én beschikbaarheid.’ Dit zei Igor Schlafman 31 mei vorig jaar in Algemeen Dagblad. Schlafman, praktijkhouder in het Duitse Leverkusen, is een van de initiatiefnemers van Dental365, dat op 15 juni 2016 aan de Haagse Burgemeester Hovylaan de eerste spoedeisende tandheelkundige kliniek opende die 24 uur per dag zeven dagen per week bereikbaar is bij tand(heelkundige)problemen. ‘Bij die start was onze naamsbekendheid nog minimaal’, vertelt praktijkmanager Natasja Verhoeven. ‘We begonnen met vijftien patiënten per dag, maar na verloop van tijd werden dat er twintig, dertig, veertig, vijftig. Eind december vorig jaar zaten we al op zestig patiënten per dag, dus inmiddels is wel duidelijk dat er echt behoefte bestaat aan de spoedoplossing die wij mensen bieden.’

Dit terwijl Den Haag toch wel al de Tandarts spoedgevallendienst Den Haag e.o. kent voor acute tandzorg buiten kantooruren, in de weekenden of op feestdagen. ‘Bij de opening van onze praktijk hebben we aan iedereen de mogelijkheid gegeven om samen te werken’, zegt Verhoeven. ‘Daar werd toen verschillend naar gekeken. De ene tandarts stond er direct voor open, de andere vindt dat spoeddiensten er gewoon bij horen en wil ze dus zelf doen. Maar ook in die laatste groep zien we nu inmiddels tandartsen die ons initiatief als een extra back-up zien en daar ook gebruik van maken als het hun

Premium

Wilt u dit artikel lezen?


    Al abonnee? Log dan in

    Dit artikel is verschenen in TandartsPraktijk nr. 4, 2017.

    Geef uw reactie

    Om te kunnen reageren moet u ingelogd zijn. Heeft u nog geen account, maak dan hieronder een account aan. Lees ook de spelregels.