Artikel bewaren

Je hebt een account nodig om artikelen in je profiel op te slaan

Login of Maak een account aan
Reacties0

JTV Mondzorg opent nieuwe kidspraktijk

Diederik Wieman
Na jaren zoeken naar een geschikt pand opent  “JTV Mondzorg voor kids” vandaag een nieuwe kinderpraktijk in Nijmegen. De praktijk is volledig gericht op kinderen en biedt met vijf behandelkamers preventie en behandeling vanaf het doorkomen van het 1e tandje tot 18 jaar.

De officiële opening vindt plaats op zaterdag 23 augustus. Deze opening, met een feestelijke kinderprogramma, tips over mondhygiëne en voeding voor jonge ouders, wordt verricht door John Brom, wethouder Economische Zaken. JTV Mondzorg voor kids is een stichting zonder winstoogmerk. Alle kinderen zijn tot hun 18e welkom, maar vanuit haar missie heeft de stichting bijzondere aandacht voor kinderen uit kwetsbare groepen én voor kinderen met gecompromitteerd gedrag. Kinderen dus voor wie een laagdrempelige toegang tot de mondzorg toch al onder druk staat. Ook in Nijmegen bezoekt bijna 15% van deze kinderen geen tandarts. In de leeftijd 2-3 jaar is dat percentage zelfs meer dan 53%, aldus JTV Mondzorg. Met de nieuwe locatie wil JTV Mondzorg voor kids daarin een positief verschil gaan maken.

Teleurgesteld

De stichting, met inmiddels tien locaties, voelt zich daarbij belemmerd door GGD Gelderland-Zuid. Directeur Raoul Trentelman is teleurgesteld in de GGD want: ‘Ondanks herhaaldelijke verzoeken is deze nog steeds niet bereid met ons in gesprek te gaan over een betere toeleiding naar de mondzorg van kinderen die het consultatiebureau-spreekuur bezoeken. En juist met zo’n  toeleiding kunnen we het verschil maken. Immers, afspraken daarover, inclusief mogelijk de detachering van een mondzorgcoach op locatie van het consultatiebureau, hebben bij de jeugdtandverzorging in Den Haag geresulteerd in een toename van vele honderden kinderen naar de  tandartsstoel. En daarmee, zo blijkt uit onderzoek, ook een sterk verbeterde mondhygiëne bij 1-3 jarigen, in het bijzonder ook bij kinderen uit achterstandsgroepen. We blijven de GGD en de gemeente Nijmegen oproepen deze samenwerking mogelijk te maken.’  Meer informatie? Kijk dan hier.

Geef uw reactie

Om te kunnen reageren moet u ingelogd zijn. Heeft u nog geen account, maak dan hieronder een account aan. Lees ook de spelregels.